12. dubna ráno jsme si udělali takový malý monitoring denního tisku. Kromě PR fotografie laskavého ministra zdravotnictví, který chválí malého chlapečka za to, jak se zvládl krásně otestovat, se této náročné logistické akci mnoho pozornosti nevěnovalo.

Přitom bychom se měli všichni sklonit před odpovědností, profesionalitou a někdy také nezbytnou kreativitou vedení škol a školek, pedagogických sborů i provozních pracovníků, kteří se na tuto akci poctivě připravili a tím zajistili její hladký průběh, navzdory ne zcela přesným instrukcím, chybějícím stojánkům na testy obsahující zkumavku, a někdy i nervozitě části rodičů, majících obavy o své děti.

Jen oni vědí, jak logisticky náročné je testování malých dětí, co vše je potřeba zorganizovat a jaké je nutno nastavit podmínky, aby všechno proběhlo rychle a hladce. Z učitelů – průvodců, vzdělavatelů, koordinátorů, podporovatelů atd. se stali i laičtí „zdravotníci“, kteří neúnavně a s úsměvem pomáhali a uklidňovali.

Díky jejich přístupu a podpoře rodičů se podařilo vše zvládnout bez větších zádrhelů a děti mohly konečně znovu zasednout do školních lavic nebo se rozběhnout do herny. Výuka pořád ještě není standardní, znovu je potřeba přepracovat rozvrhy pro rotační výuku, zajistit hygienické podmínky a posílit dohledy nad jejich dodržováním a další a další drobnosti, které by nás, obyčejné smrtelníky vlastně vůbec nenapadly.

Děkujeme vám. Jste úžasní, neztrácíte odhodlání, stavíte se k výzvám čelem, a zůstáváte laskaví a podporující. Jsme nesmírně pyšní na to, jaké školy na Sedmičce máme.

Ještě jednou – díky.

Odbor vzdělávání a projektového řízení MČ Praha 7 a tým MAP.

Z odběru se můžete kdykoli odhlásit. Odkaz naleznete v každém e-mailu od nás.