MAP pomáhá Ty-já-tru najít Knihoborce obecného. Zapojte se se svými dětmi a žáky i vy.

Podrobnosti najdete v dopise:

Ahoj holky a kluci!

Hezký den, paní učitelky a  páni učitelé!

Zdravíme vás za Divadelní spolek Ty-já-tr a prosíme vás o pomoc! 

Vyskytla se nám tu v divadle Ty-já-tr taková situace. Začaly se nám ztrácet knížky. Moniky babička je přesvědčená, že se nám do divadelní knihovny nastěhoval Knihoborec obecný, prý ho stačí chytit a bude. Jenomže my vůbec nevíme, jak takový knihoborec vypadá, pomůžeš nám?

Prý jsou takové malé potvůrky, které se k tobě nastěhují a pak si čtou knížky z tvé knihovny, a když se jim nějaká moc líbí, tak si ji dají do baťůžku, aby se k ní mohli kdykoli vrátit. No a ty ji pak hledáš, přece ještě včera byla na svém místě v knihovně! Noční stolek, pod polštářem, na stole, v šuplíku…. Zkrátka nikde není. 

Proto vyhlašujeme pátrání po Knihoborci obecném! Chceš se taky zúčastnit? Je to jednoduché!

Vytvoř podobu Knihoborce obecného, můžeš ho namalovat, nalepit, vyfotit, zkrátka co tě napadne. Jen portrét nesmí být větší než čtvrtka formátu A3. Nejpozději do 5.12. 2020 ho pošli nebo dones na adresu Úřadu Městské části Praha 7, U Průhonu 38/1338, 170 00 Praha 7 (podatelna je vpravo za točitými dveřmi). Na obálku napiš heslo Knihoborec – Ty-já-tr.  K portrétu připoj i dopis, jaké jsou tvoje zkušenosti s knihoborcem a nezapomeň napsat svoje jméno a kontakt na tebe (adresu, email nebo telefon).

My dospělí z divadla Ty-já-tr (za pomoci kolegyň z MAP II) pak společně s akademickým malířem Vlastimilem Elšíkem, panem starostou Janem Čižinským a paní učitelkou, spisovatelkou a absolventkou MŠ se zaměřením na výtvarnou výchovu U Uranie Martinou Kemrovou vybereme ty nejzajímavější výtvory a ty odměníme knížkami. Ten nejlepší portrét ze všech se pak stane oficiální podobou Knihoborce obecného. Odměny do soutěže věnovala nakladatelství Albatros, Slovart a Lirego, protože i ona mají s Knihoborci bohaté zkušenosti a nemůžou se dočkat, až konečně zjistí, jak vlastně vypadá.

Jestli chceš vědět, jak to všechno dopadne, přijď se podívat do Divadelního klubu Letka na představení DS Ty-já-tr, Knihoborec obecný aneb Kde je ta knížka.

To nejbližší – premiéra – bude 29. listopadu od 15.00 v DK Letka.

Tak se moc těšíme jak na výtvory, tak na setkání na představení!

Za DS Ty-já-tr budoucí průvodkyně světem knihoborců

Radka Tesárková a Monika Jirásková

Z odběru se můžete kdykoli odhlásit. Odkaz naleznete v každém e-mailu od nás.