Věnujte pozornost možnosti zúčastnit se jedinečného projektu:

Vážení, nabízíme Vám jedinečnou příležitost pro Vaše žáky a rodiče v projektu, v němž si můžete vyfotografovat a nafilmovat Zemi z vesmíru!Dejte šanci vašim školám uskutečnit projekt, který je naprosto unikátní.

UMOŽNĚTE JIM VZLÉTNOUT! VYPUSŤTE SE ŠKOLOU VLASTNÍ STRATOSFÉRICKÝ BALÓN!

Hledáme školy, které si chtějí vyzkoušet projektovou výuku napříč předměty, jako je matematika, fyzika, chemie, biologie, zeměpis… aj. podle STEAM pedagogiky. Projekty je neziskový, je částečně dotován sponzory a partnery.

Zde se můžete podívat na loňský ročník, jak si ho vyzkoušel tým ČT v Zázracích přírody dne 29.1. 2022, pořad sledovalo více než 1,1 milionu diváků.Další videa týmů můžete sledovat zde.

Letošní ročník je poslední!Bude Vaše škola jednou z pětačtyřiceti z celé České republiky?

Umožníme a pomůžeme Vám sestavit svůj vlastní stratosférický balón, který vypustí Vaši žáci na podzim do výšky 30 – 37 km. V rámci projektu, který až do vypuštění balónů mohou v případě pandemie provádět online, se dozví vše, co je zapotřebí k tomu, aby se mohl uskutečnit kosmický let, můžete sondu programovat, postavíte anténu, budete měřit výšku, tlak, vlhkost, rychlost, spočítáte místo dopadu sondy, budete ji sledovat a dohledávat.

Informace o ceně projektu, jeho trvání a výzvy, které tento projekt nabízí, se dozvíte v téhle prezentaci:https://files.dotknisevesmiru.cz/DSV_prezentace_2022.pdf

Projekt lze hradit z prostředků ONIV jako projektovou výuku nebo pomůcku.

Přihlásit do projektu se můžete zde: https://docs.google.com/…/1FAIpQLSejY6kZG…/viewform

„Je to malý krůček pro člověka, ale velký skok pro naši základní školu.“(letošní účastník, Základní škola Františka Horenského, Boršice)

Více o projektu:www.dotknisevesmiru.cz

O projektu napsali: https://dotknisevesmiru.cz/index.php/napsali-o-nas/

V případě Vašich dotazů mi neváhejte zavolat,

Mgr. Rostislav Konopa

CEO

E-mail: konopa@steamacademy.cz

Tel.: +420 724 025 354

www.steamacademy.cz

www.dotknisevesmiru.cz

Z odběru se můžete kdykoli odhlásit. Odkaz naleznete v každém e-mailu od nás.